Yüz Şekline Uygun Topuz Saç Modelleri

Öneriler
yüz şekline uygun topuz saç modelleri 2020
yüz şekline uygun topuz saç modelleri 2020

Topuz saç modellerini seçerken yapılan en büyük hataların başında yüz hatlarınıza uygun olmayan topuzların seçilmesidir. Gün boyu rahat ve havalı görünen topuz saç modelleri arıyorsanız yazımızda yüz şeklinize uygun bir topuz modeli tercih edebilirsiniz. Hem gündüz hemde gece gezmelerinde kullanabileceğiniz pratik topuz modelleri!

Kare Yüz

Uzun bir yüze sahipseniz seçeceğiniz topuz modeli bombeli ve gevşek stilde olmalı. Bununla birlikte kullanacağınız kakül de yüzünüzü daha kısa ve dolgun gösterecektir. Zayıf gözüken yüzü bir de yanlardan saç düşürerek olduğundan da zayıf göstermeyin.

Kare & Yuvarlak Yüz

Bu yüz modeline sahip kadınların amacı öncelikle yüzlerini olduğundan daha zayıf göstermek olmalı. Bu inceliği yakalamak için de saçı olduğundan daha kabarık ve topuzun boyunu yüksek tutmak şarttır. Yüzü ince göstermek için ayrıca; yüz hatlarına uygun yanlardan yüze doğru kesilmiş tutamlar da kullanılabilir. Bukleli topuz modellerini uygularsanız yuvarlak olan yüz hatlarınız daha da artacak ve olduğundan daha kilolu görünmenize neden olacaktır.

Oval Yüz

Oval bir yüze sahipseniz şanslı kadınlardan birisiniz demektir. Çünkü fotoğraf galerimizde yer alan topuz saç modellerinin hepsini saçınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygun bir yüz şekli olduğundan ötürü vücuttaki başka kusurları kapatacak şekilde bir topuz modeli seçilmelidir.

Elmas Biçimli Yüz

Bu tarz bir yüz hatlarına sahipseniz dalgalı,düz,uzun,kısa kaküllü modellerin hepsi uygulanabilir. Yapmanız gereken tek şey kilonuza, boyunuza veya yüzünüzde dikkat çekmesi gereken ya da arkada kalması gerekecek bölgede saç şekillendirilir.

Üçgen Yüz

Alnınız dar çeneniz genişse şakaktan saçın tepesine doğru hacimli modeller uygulayabilirsiniz. Özellikle ense bölgenizdeki saçlarınızı toplarsanız yüzünüz daha normal, daha kare bir hal alacaktır. Tersi durumda ise bir üçgen yüz modeline sahipseniz çene bölgesine gelen saçların bukleler halinde şekillendirmeniz gerekecektir. Alnınızdaki geniş alanı kapatmak için de şakak bölgenizdeki saçlardan bu sefer yanlara doğru bukleler çıkarmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*