Yaz Bakımı : Vücut Peelingi Nasıl Yapılır?

Öneriler
Vücut Peelingi Nasıl Yapılır
Vücut Peelingi Nasıl Yapılır

Yaz mevsimi denildiği zaman her kadından 10’un 9’u zayıflama fikrini araştırıp durur. Zayıflama, inceleme ve daha fit bir vücut sadece spor ve diyetle elde edilmiyor. Peeling yapılmayan bir vücudun pürüzsüz olması da ne yazık ki imkansız. Bu yüzden de yaz gelmeden vücut peelingi yapmalı, yaza daha muhteşem bir vücutla başlamalı!

Vücut Peelingi Nasıl Yapılır?

Peelingi işlemi aslında özüne bakıldığı zaman ölü deriden arınma olarak yorulabiliyor; fakat peeling işlemi esnasında hızlanan kan dolaşımı yağları ve bu vesile ile de selülitleri azalmasını sağlıyor. Vücuda uygulanan peeling için bir servet harcamaya da gerek yok üstelik. Evde doğal peeling yöntemleri ile vücudunuzu hem ölü derilerden hem de fazla kilolardan arındırabilirsiniz.

Vücut Peelingi Nedir Nasıl Yapılır
Vücut Peelingi Nedir Nasıl Yapılır

Vücut peelingi sayesinde ayrıca daha nemli ve daha canlı bir cilde sahip olmakta mümkün.

Vücut peeling tarifi için gereken başlıca malzemeler; şeker, kahve, yoğurt.

Bu üç ünün dışında ayrıca farklı malzemelerle de tarif hazırlayabilirsiniz. Başlıca malzemelerin içerisinde; bal, deniz tuzu, aloe vera, tuz, limon,elma, muz gibi malzemeleri de kullanarak farklı bir peeling de hazırlayabilirsiniz.

Vücut peeling uygulaması duşta yapılmalıdır. Ilık su ile ısınan cilt peeling işlemini daha verimli bir hale getirecektir. Ayrıca peeling işlemi uygulamasında fırça yardımı da alınabilir. Düzenli uygulamalarla daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak sanıldığından çok daha kolaydır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*