Yapımı Kolay ve Havalı Dağınık Topuz Saç Modelleri

Öneriler
dağınık topuz saç modelleri 2020
dağınık topuz saç modelleri 2020

Yapılması en kolay saç modellerinden olan dağınık topuz, özellikle romantik bir görünüm veriyor. Hem masum hem de çekici bir hava katan dağınık topuz saç modelleri, her sezonda en çok tercih edilen modellerden biri. Sizde dağınık topuz saç modellerini, hem günlük yaşamda hem de özel günlerde abiye elbiseniz için kullanabilirsiniz.

Topuz saçın modası tarih boyunca varolmuş ve varolmaya devam edecek bir modeldir Topuz saç modelleri. Birde sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda fayda var. Gecenin ilgi odağı olmanızı sağlayacak, orta veya uzun saça sahip kadınların rahatça kullanabileceği bir model. Basit fakat alımlı olmak isteyenler için.​

yapımı kolay ve havalı dağınık topuz saç modelleri
yapımı kolay ve havalı dağınık topuz saç modelleri

Dağınık Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

– Saçınıza hangi modeli uygularsanız uygulayın, öncelikle saçınızın temizliğine dikkat edin.

– Ardından saçınıza bolca saç köpüğü uygulayın ve kulak hizasından aşağıya doğru tarayın.

– Başınızı eğerek saçın hepsini önde tutup güzelce fırçaladıktan sonra tam kafanızın tepesine gelecek şekilde, inceden yana doğru at kuyruğu olarak toplayın.

– Topuzun yanından bir parça saçı çekerek topuzun yatmış olduğu bölgeye doğru serbest bırakın.

Her saç modeli uygulamasında olduğu gibi bu modelde de saçı toplayacağınız lastik sıkı, saçınızla aynı renk ve saça zarar vermeyecek türden olmalı. Burada dikkat etmeniz geren husus; saçın bir bölümü omuzlarınızdan aşağıya, diğer bölümü de öne doğru sarkmasına dikkat etmeniz. İşlemin sonunda ise; sarkan saçlarınıza şekil verebilmek için sprey kullanın ve saçın canlı görünmesi için vurgu yapın.

Başka bir uygulama da normalden fazla katlı kesimli saç modellerinde; saçı inceden farklı yönlere tırtıklanarak dağınık ve uçar gibi bir etki yaratabilirsiniz. Diğer bir seçenekte; aşağıya doğru sarkan saçlara sprey sıkarken onlara hareket katabilirsiniz.

Bu modeli uygulamaya karar verdiğinizde muhakkak çantanızda küçükte olsa bir saç spreyi bulundurmakta fayda var. Gecenin ilerleyen saatlerinde birkaç fenomen olmaya uğraş verecek saç tutamına karşı bir silahınız olmalı. Spreyi seçerken dayanıklı fakat yumuşak olmasına dikkat edin.

Özellikle evlenecek olan bayanların tercihi bu saç modellerinden yana oluyor. Hem rahat hem şık bir görünüm elde edildiği için özel gecelerin vazgeçilmezi oluyor. İster düğünde ister balolarda dağınık topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

İlham alabileceğiniz “Dağınık Topuz Saç Modelleri“nden derlemeler yaptık. Göz atmayı unutmayın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*