Ters Örgülü Topuz Nasıl Yapılır?

Öneriler
ters örgülü topuz nasıl yapılır ters örgü topuz modelleri
ters örgülü topuz nasıl yapılır ters örgü topuz modelleri

Bu senenin modası örgülü saçlardan ters örgü topuzunuz ile tüm gözler üzerinizde olacak. Özellikle yaz sezonunda bayanların kurtarıcısı olan ters örgü topuz modelleri oldukça popüler. Yazımızın devamında gece gündüz her mekanda rahat ve havalı görünebileceğiniz birbirinden güzel ters örgülü topuz modelleri derledik. Ters örgü topuz nasıl yapılır merak edenler için adım adım örgü topuz yapımı..

Ters örgü topuz modellerini, düğünlerde ve nişanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer romantik bir tarzınız varsa ters örgü topuz modelleri tam size göre olacaktır. Özel davetiyelerde tercih edebileceğiniz bu saç modeli, kıyafetiniz, ayakkabınız ile harika bir uyum içinde olacaktır.

Ters Örgülü Topuz Nasıl Yapılır?

Eğer katıldığınız davetlerde dikkatleri üstünüze çekmek istiyor ve farklı bir tarza bürünmek istiyorsanız ters örgü topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Yüz şeklinize göre istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz ters örgü topuz modeli yapımı oldukça kolay ve pratik. Sizin için ters örgü topuz modeli yapılışını adım adım yazdık.

Ters Örgü Topuz Yapılışı

1) Bu modelde örgü işlemini başınız öndeyken gerçekleştirmeniz gerekmekte. Bu nedenle öncelikle saçlarınızı taradıktan sonra öne atın.

2) Balıksırtı örgüsünü bu sefer aşağı doğru değil, yukarı doğru uygulayacaksınız.

3) Ense kısmından 3 parçaya ayırdığınız saçları yukarı çıkana kadar yanlardan ilave ederek örün. İşlemi üst bölgeye gelene kadar devam ettirin. Lastikle ördüğünüz kısmın ucunu bağlayın.

4) Başınızı arkaya attıktan sonra önde bulunan saçlar serbest arka kısım balıksırtı şeklinde olacak.

5) Üst kısımdaki saçları da lastik tokayla toplayarak atkuyruğu oluşturun.

6) Kuyruğunuza krepe yani kabartma işlemi uyguladıktan sonra tel toka yardımı ile topuz yapın.

Sizin için hazırladığımız “Ters Örgü Topuz Modelleri” galerimize göz atmayı unutmayın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*