Sarı saç rengini nötralize eden şampuanlar

Öneriler
Sarı saç rengini nötralize eden şampuanlar
Sarı saç rengini nötralize eden şampuanlar

Sarı saçların bakımı ve rengini korumak hiçte basit değildir. Doğru sarı renk tonu, doğru renk tekniği ve bakım – hepsi çok bireysel, maliyetli ve zaman alıcı faktörlerdir.

Güzel bir sarışın olmak için , cilt tonu özellikle önemlidir: açık cilt tipleri  soğuk nüanslara sahiptir ve soğuk ten ılık olanlarla yumuşatılır . Renk tekniği de istenen sonucu belirler. Renk pigmentleri açılarak renklendirirlirken saçtan çıkarılır. Pigmentler saça bulaşır ve renklendirildiğinde saçın dışına yapışırlar. Boyama ve saç açma daha yoğun ve kalıcıdır. Ama bir renk tonu yaklaşık on yıkamadan sonra kaybolur. Aşağıda,  renk tekniğinin sarı bir tonun gelişimine ne etkisi olduğunu ve renk değişimlerinin neden yavaş yavaş ortaya çıkabileceğini öğreneceksiniz.

Koyu sarı ve turuncumsu bir belirti saçta nasıl gelişir?

Eğer koyu saçlardan açık saç rengine geçmek istiyorsanız, özellikle kuaförde saçınıza sarı bir ton yaptırmanın riski vardır . Koyu saçı aydınlatmak için, kırmızı pigmentlerin saçtan çıkarılması gerekir. Tehlike: Kuaför saç açıcıyı yanlış konsantrasyonda uygularsa veya yeterince uzun süre bırakmazsa, renk sonucu genellikle sarı değildir, turuncu renktedir. Genel olarak, ılık bir orta sarı  her zaman koyu saçlı insanlar için uygundur, çünkü doğal saç tonuna iki ila üç renk tonundan oluşan bir renk farkı, cildin çok çabuk solgun görünmesini sağlar.

Bununla birlikte, kuaför ziyaretinden sonra koyu sarı bir belirti de gelişebilir. Renk değişimlerinin tipik nedenleri çeşitli birikintilerdir.  Örneğin sudaki kireç ve klor ve şekillendirme ürünlerinden gelen parçacıklar. Ayrıca, sarı renkli saçlar kuafördeki kimyasal işlemlerden dolayı genellikle yapısal hasara sahiptir. Çatlak bir saç teli, zararlı maddelerin yerleşmesini kolaylaştırır. Özel olarak geliştirilmiş şampuanlar ve bakım ürünleri bu nedenle çok önemlidir. Açılmış sarı saçlara uygun şampuanlar hasar görmüş sarı saçların tam olarak ihtiyaç duydukları besinleri verir, parlak güçlendiricilerdir ve özel pigmentlerle sarı bir tonu nötrleştirirler.

Röfleli ve açılmış sarı saçlar için şampuanları: bu şekilde çalışırlar

İlke klasik renk teorisine dayanmaktadır. Menekşe pigmentleri sarı ve turuncu tonlarını nötralize eder. Bu koyu mavi ve lavanta renkli ürünler genellikle gümüş şampuanlar olarak adlandırılır. Çoğu, son derece temizlik etkisine sahiptir. Ayrıca saç derisindeki birikintileri de temizler : saçlar yıkamadan hemen sonra daha parlak olur.

Mor pigmentlere ek olarak, şampuanlar daha fazla parlaklık için öğütülmüş inciler veya üzüm meyveleri gibi sarı saçlara özel bakım malzemeleri de içerir.

kerastase sarı saçlar için şampuan 2020
kerastase sarı saçlar için şampuan 2020

Sarı, platin, gri saçlar için sülfatsız silver mor şampaunlar çok iyidir.

Bu şampuanlar turumcumsu sarı bir tonu nötralize eder ve saçınıza parlaklık katar.

[galeri_url]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*