Romantik, klasik, zarif: Düğün için en güzel 5 masa dekorasyon fikri

Öneriler
düğün masası temaları 2020
düğün masası temaları 2020

Yaklaşan bir düğün etkinliğiniz varsa ve ve masa dekorasyonu için güzel bir tema arıyorsanız doğru yerdesiniz. 2020’nin en romantik ve zarif düğün masa dekorasyon fikirleri ve resimleri bu yazımızda. Konuklar parti havasında ve herkes aç olacak. Beklenti içinde akşam yemeğini de düşünüyor olabilirler. Burada, düğün mekanına mükemmel bir şekilde uyan harika masa dekorasyonlarını bulacaksınız. Koordineli renkler, çiçek dekorasyonu ve orjinal bir hediye, misafirleri yerlerine oturacakları masalarda bekliyor.

Düğün sürecinde böyle bir şey hayal ediyorsanız ve hala düğün için güzel bir masa dekorasyonundan ilham alıyorsanız, burada en güzel 5 fikri ve birçok ipucunu bulacaksınız.

Düğünde masa süsleri söz konusu olduğunda nelere dikkat edilmelidir?

Hangi masa dekorasyonunun doğru olduğunu planlayabilmeniz için önce düğünün tarzını tanımlamanız gerekir: klasik-zarif, vintage, lüks veya doğal bir tarzda mı? Daha sonra tüm süslemeler  buna göre koordine edilir.
Masa dekorasyonunu seçerken, düğün için hangi konumun seçildiğini daima göz önünde bulundurmalısınız. Düğün dış mekanda yapılacaksa, dekoratif unsurlar ani bir rüzgâra dayanabilecek kadar sağlam olmalıdır. Aksi takdirde, masaya yerleştirilen gevşek çiçekler veya gül yaprakları uçabilir.
Düğün konuklarının sayısı aynı zamanda dekorasyon tasarlanmadan önceki en önemli sorulardan biridir, sonuçta düğün için gereken masa dekorasyonlarının sayısı buna bağlıdır.

Düğününüzün masa dekorasyonu için 5 romantik fikir

Detaylara büyük özen gösterildiğinde düğün masa dekorasyonu her zaman en güzeller arasında olur. Biraz inceliğini ve her şeyden önce iyi bir fikir her şeyi halleder.

düğün masası dekorasyon fikirleri 2020
düğün masası dekorasyon fikirleri 2020

1. Trend düğün masa dekor renkleri

Renklerin seçimi ve bir stilin tanımı, planlamanın en başında gerçekleşmelidir. Öncelikle temel renk şemasını belirlemelisiniz ki böylelikle düğün dekorasyonu, elbiseleri, gelin buketi ve düğün pastası birbiriyle uyumlu olsun. Altın, gümüş ve pastel tonlar özellikle popülerdir.

Trend düğün renkleri, pastel renkler ile doludur bu nedenle romantikler ve vintage sevenler için ideal olan fikirler harika olur. Gümüş ve altın karışımıyla “Altın Saat” biraz daha şıklık ve lüks katıyor.

düğün masası temaları 20
düğün masası temaları 20

2. Vahşi tema: masadaki zarif çayır çiçekleri

Masaları dekore ederken çiçekler eksik olmamalıdır. Birçok gelin çift doğayı seven bir düğün istediğinden, “doğallık” giderek daha önemli bir trend haline geliyor. Bununla bağlantılı olarak, orman ve çayır çiçeklerinde seçim gittikçe daha fazla oluyor. Küçük porselen vazolarda veya geometrik altın kaplarda,çiçekler ve bitkiler gerçekten kendi başlarına bile harikadır. Ve bu özel günün tazeliğini ve romantizmini vurgular. Yabani çiçeklerin asimetrik düzenlemeleri, boho tarzı bir düğün için özellikle daha uygundur.

Romantik klasik zarif Düğün için en güzel 5 masa dekorasyon fikri
Romantik klasik zarif Düğün için en güzel 5 masa dekorasyon fikri

3. Modern düğün masa dekorasyonu için jüt ile dantel

Masa dekorasyonunuza daha fazla zarafet ve bireysellik vermek istiyorsanız, beyaz masa örtüleri yerine narin dantelleri düşünün. Masaları süslemek harika bir şey. Büyükannenizin beyaz masa örtülerini  ve ayrıca modern mağazalardan dantel masa örtüleri seçip kullanabilirsiniz. Jüt ile birlikte düğün dekorasyonunda daha vintage bir tarz verilir.

düğün masası dekorasyonu dantel masa örtüleri
düğün masası dekorasyonu dantel masa örtüleri

4.  Nostaljik vintage düğün masa dekorasyonu

“Klasik” tarz sadece iç mekan tasarımına değil aynı zamanda düğünlere de çok talep ediyor. Bu nedenle birçok düğün dekorasyon temasında tam olarak bu stil kullanılabilir ve kesinlikle bir uzmanlık alanıdır. Minimalist cam şişeler, küçük vazolar, eski kristal bardaklar ve uzun mumlar, düğün gününe özel bir atmosfer verir ve nostaljik duyguları uyandırır. Masanın üzerindeki eski gümüş çatal bıçak takımı aynı zamanda başarılı bir şekilde vintage tarzı düğün masasını süslemek için de uygundur

vintage düğün masa dekorasyonu 2020
vintage düğün masa dekorasyonu 2020

5. Saf doğa: masa süslemeleri olarak zarif ahşap unsurlar

Özel bir doğa deneyimi için: Düğün masası dekorasyonu, örneğin koyu ahşaptan yapılmış öğelerle parçalanmışsa, rustik bir hava verir. Küçük ahşap tahtalar veya tahta dilimler çiçeklerle veya bardaklarla kolayca birleştirilebilir ve yosun ve mumlarla birlikte dekorasyon eğlenceli ve büyülü görünür.

düğün masa dekorasyonu doğal aksesuarlar
düğün masa dekorasyonu doğal aksesuarlar

[galeri_url]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*