Portakal ile Doğal Peeling Tarifi

Öneriler
Portakal ile Doğal Peeling nasıl yapılır
Portakal ile Doğal Peeling nasıl yapılır

Portakal ile doğal peeling tarifi de tam olarak bu gibi durumlar için birebirdir. Hem evinizde hem de tamamen doğal bir yöntemle cildinizi yenileyebilir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Soğuk kış mevsiminin ayazı cildinde kurumasına neden olur. Kuruyan cilt derisi ölü bir tabakayla sonuçlanırken, arda kalan sadece bu değildir. Ölü deriden arınmaya cilt nefes alamaz ve gözeneklerde genişlemeler gözlemlenir. Ciltte gözenekler her geçen gün ölü deriyle beraber genişlemeye devam eder. Bu sonuçta hakikatten kişiyi gitgide rahatsız eden bir cilt sorunu haline getirir. Bu yüzden de peeling yöntemlerine başvurmak gerekir.

Portakal ile Doğal Peeling Tarifi

Adı üstünde portakal peelingi olunca portakal kabuğu da tarif için vazgeçilmez oluyor. İki yemek kaşığı kadar portakal kabuğu bir uygulama için yeterli gelecektir. Tabii bu işlem için önceden portakal kabuklarını bir hafta önceden soymak, rendelemek ve kurutmak gerekiyor. İki tatlı kaşığı portakal kabuğunu, bir çorba kaşığı kadar yoğurtla karıştırın. Ayrıca bu karışımın içerisine ek olarak bir çay kaşığı kadar bal ve bir  yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin.

Portakal ile Doğal Peeling Tarifi
Portakal ile Doğal Peeling Tarifi

Portakallı doğal peeling tarifi cildinizi tazelerken aynı zamanda da yoğun bir C vitamini takviyesi yapacaktır. Kuru ve ölü deriden kurtulmak için ideal olan bu tarif hafta bir kez tekrarlamak gerekir. Daha sık uygulamalar hiçbir cilt tipi için uygun değildir.

Tarifte bulunan portakalın içeriğinin yanı sıra yoğurt ve bal da cildin nemlenmesine etki eder. Ayrıca yulaf ezmesi de cildin yüzeyinde buluna ölü deriden kurtulmanıza yardımcı olur. Tarifi hazırladıktan sonra dairesel ve hafif hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Yaklaşık 3 dakikalık bir masajdan sonra biraz katılaşma yaşanana kadar cildinizde bekletin ve ılık su ile durulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*