Güzellik Uzmanlarından Acısız Ağda Sırları

Öneriler
Acısız ağda nasıl yapılır
Acısız ağda nasıl yapılır

Bir kadınının en büyük sorunu istenmeyen tüylerdir. Ancak bu işlem sırasında çekilen acılar kaçınılmaz oluyor. Şimdi size bu sevimsiz istenmeyen tüylerin yok edilmesindeki en eski yöntem olan ağdanın acısız sıralarını paylaşarak acıları minimize etmeye çalışacağız. Acısız ağda nasıl yapılır, İşte güzellik uzmanlarından birbirinden etkili acısız ağda sırları..

1. Hazırlıklı gelin.

“Dişçiye gitmeden önce nasıl dişlerinizi fırçalıyorsanız, ağda yaptırmaya giderken de temiz ve kuru bir ciltle gidin.Ve en iyi sonucu almak için ağdaya gideceğiniz gün güzelce losyonlanıp cildinizi nemlendirin.”

2. Mümkünse tüylerinize müdahale etmeden gelin.

“Genelde ağda yaptırmaya gidiyorsanız, 2-3 hafta önceden tüylerini tıraşlamayı bırakın. Daha az acıtması için tüylerinizin uzamaya ihtiyacı var. Eğer sürekli tıraş yapıyorsanız, ağdaya gitmeden önce biraz uzamasını bekleyin. Eğer çok kısa tüylerle ağda yaptırmaya giderseniz, hem başarılı bir sonuç alamazsınız hem de çok daha fazla uğraştırır.

3. Eğer ağdaya bikini bölgeniz için gidiyorsanız, lütfen regl döneminde olmadığınız zamanı seçin.

“Genelde, bikini bölgesi için ağda yaptırmaya regl döneminin son günü gidilir. Fakat regl dönemine ne kadar yakınsa, ağda o kadar can yakar.Çünkü vücut en çok regl döneminde hassaslaşır.

4. Öfkenizi azaltın

Eğer acıya dayanma eşiğini çok düşükse, ağda yaptırmaya gitmeden 20 dk önce uygulanacak bölgeye uyuşturucu kremlerden sürün. Bu sizi yatıştıracak ve acı çekmemenizi sağlayacaktır.

5. Sadece gördüğünüz bölgelere ağda yapın.

Eğer kendi başınıza ağda yapacaksanız, görmediğiniz bölgeleri ağdalamaya kalkmayın. Yanlışlıkla yakabilir ya da hasara yol açabilirsiniz. Bir başkasından ya da bir aynadan yardım alın. Bayanlar arasında bugün ben sana yarın sen bana, anlayışına sığınıp arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz.

6. İki günlük dinlenme en iyisidir

Pürüzsüz bir cilt için, ağdadan sonra vücudunuzun dinlenmesine izin verin ve 4 şeyden uzak durun.

1. Güneş;

Ağda yapılırken deriniz biraz hasar görebilir ve tahriş olabilir, ağdadan hemen sonra güneşe çıkmak beklenmedik güneş yanıklarına sebebiyet verebilir.

2. Sauna ya da buhar odası;

Bu en çok kaçınılması gereken şey olabilir. Ağda vücudu yakmış olabilir, sıcak duş ya da buhar odasından, ağdadan sonraki birkaç gün soğuk ya da ılık duş almaya dikkat edin.

3. Sentetikler;

Ağdadan sonra hafif ve terletmeyen, pamuklu, vücudun kolay nefes almasını sağlayan kıyafetler tercih edin.

4.Seks;

Bu diğerleri kadar zararlı görünmeyebilir ama uzmanlar bikini bölgesine yapılan ağdadan 48 saat geçmeden önce herhangi bir cinsel aktiviteyi sakıncalı görüyor. Bu zamanlarda vücudunuz daha hızlı bakteri ürettiğinden enfeksiyonlara yol açabilir.

7. Ağda sonrası

Sakinleşin, ağdadan sonraki ilk iki gün, ağda bölgesini ferah tutmak için soğuk ya da tropikal şeyler deneyin. Ayrıca o bölgeyi temiz tuttuğunuzdan emin olun.

Dökülmeler, dişlerinizi fırçalamak nasıl tortuları arındırmaksa, ağda yaptırmak da bir bakıma derinin yenilenmesini sağlamak. Tüylerin gitmesiyle ölü deri de yavaş yavaş dökülecektir. Eğer tüy dönmesi gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız banyoda kese yapmak, sorununuzu çözecektir.

Tedavi, bazen ne kadar çaba sarf etsenizde giydiğiniz pantolonlardan, taytlardan dolayı ya da kıyafetlerinizin kumaşından dolayı bile batıklar oluşabilir. Duştan çıktıktan sonra cildinizi tropikal tüy dökücü kremle nemlendirirseniz, o inatçı dediğiniz batıklar en geç 3 günde sizi terk edecektir.

8. Bırakmayın

Yukarıda birçok ip ucu verdik ve hepsinin de uygulandığında güzel sonuçlar doğurduğunu daha önceki bayanlardan teyit ettik. Eğer bu ip uçlarını uygulamayı bir rutin haline getirirseniz, bundan sonraki ağda maceralarınız daha acısız geçecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*