Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Öneriler
Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi
Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Yapısal olarak yağlı ciltlerde gözenekler olması gerektiğinden daha açık ve geniş bir görünüme sahip olurlar. Gözeneklerin geniş olması cildi temizlerken çok daha hassas davranmak gerekir. Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi de bu kısımda devreye girer. Öncelikle ciltteki gözenekleri sıkılaştırıcı ve aynı zamanda yağlı yapısını dengeleyici bir maske uygulamak, cildin sıkılaşmasına ve zamanla da açık gözenek görüntüsünden kurtulmaya ulaşılmasını sağlayacaktır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Gözeneklerin sıkılaşması cildi de sıkılaştıran bir detayı doğurur. Bu işlemi tamamen doğal ve basit bir yöntemle evde de uygulamak mümkün. Tabii ki düzenli uygulama da daha kalıcı sonuçlar elde edilecektir.

Gözenek sıkılaştırıcı doğal yoğurt maske tarifi
Gözenek sıkılaştırıcı doğal yoğurt maske tarifi

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi için başrol malzemesi yoğurttur. Yoğurt içeriğinde bulunan asit sayesinde ciltlerde yağ dengeleyici bir özelliğe sahiptir. Gözeneklerinizin açık görünümünden sıkıldıysanız yoğurt maskesi tarifi ile çok daha pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Bunun için iki adet malzeme gerekiyor; yoğurt ve limon.

Bir cam kasenin içerisine bir yemek kaşığı kadar yoğurda yarım limonun suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Ardından temiz cilde sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Bekleme sonunda cildinizi ılık su ile durulayın. Son olarak da tonik görevi görecek olan gül suyu ile friksiyon yaparak uygulayın. Maskeyi haftanın bir günü uygulayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*