Botox Ne Zaman Yapılmalı? Dünyaca Ünlü Uzmanların Tavsiyeleri

Öneriler




botox ne zaman yapılır botox kimler için uygun
botox ne zaman yapılır botox kimler için uygun

Konu botoksa gelince, herkesin söyleyecek bir fikri var. Peki dünyaca ünlü uzmanlar ne diyor? Hollywood yıldızları kainat güzelleri haline getiren dünyaca ünlü 7 dermotolog ve plastik cerrahtan botoks hakkındaki görüşlerini merak ediyorsanız buyurun! Botox ne zaman yapılmalı, botox kimler için uygun?

Dermatolog Dr.Macrene Alexiades-Armenakas

“Genç yaşta alnında kırışıklık olan veya güneş lekesi riski çok fazla olan kadınlara rastlıyorum, ki gençten kastettiğim 20’lerinin sonlarında olan kadınlar. 20’lerinde bu rahatsızlıklarla (kırışıklık gibi) karşılaşanlar var ki botoks onlar için uygun olabilir.” diyor.

Plastik cerrahi Dr. Staffor Broumand

“23 bilemediniz 25’inden küçük kadınların botoksa ihtiyacı olmamalı” diyor.

Plastik Cerrahi Dr.Matthew Schulman

“Geçmişte, botoks orta yaşlı kadınların başvurduğu bir yöntemdi. (hiçbir genç kadın botoks yaptırmıyor demek tabii ki doğru olmaz ama genel bu şekilde) Ama şu an botoks, 30’larının başında çoğu kadın için çok popüler. Doğru kullanıldığında gerçekten kırışıklıkları azaltıyor. Ama 20’li yaşlardaki hastalar için daha çok erken.” diyor

Dermatolojik Lazer Cerrahi Dr.Elizabeth Tanzi

“Eğer görünürde kırışıklık yoksa, çok erken demektir.” diyor.

Plastik Cerrahi Dr.Elie Levine

“Botoks tedavisi 18 yaş ve üzeri bütün hastalar için uygundur aslında.Ama çoğu hasta 30’ların başında ya da biraz sonrasında botoks yaptırmaya başlarlar. Çizgiler çoğalmadan ve kırışıklıklar artmadan başlamak en iyisi. 20’lerindeki hastalar için benim önerim, botoks yaptırmaktansa düzenli günlük cilt bakımlarına başlamaları.”

Plastik Cerrahi Dr. John Diaz

“25’lerinden önce botoks yaptırmak oldukça gereksiz. Yüzde belirmiş çizgiler olsa bile bu botoksu gerekli kılmaz. Ayrıca o yaşlarda cilt oldukça sağlıklı ve esnektir. Güneş kremi kullanmak ve günlük bakım ürünleri cildinizi korumak adına eterli olacaktır.”

Dermatolog Dr. Carlos A.Charles

“Bakarsanız botoks için çok genç hastalarımın isteğini de tedavi sırasında göz önünde bulunduranlardanım. Uygulamaya başlamak için kesin bir yaş yok. Çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğü ölçüsünde tedavi uygulanabilir” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*