Acil Durumlar İçin Pratik Topuz Saç Modelleri

Öneriler
havalı topuz saç modelleri ve topuz yapımı
havalı topuz saç modelleri ve topuz yapımı

Kısa zaman içerisinde ve kendi kendinize yapabileceğiniz bir topuz sizin için hayat kurtaracak kadar önemli olabilir… Kuaförlerin elinden çıkan abartılı büyük topuz modellerini geride bırakalı çok oldu. Artık podyumlarda, davetlerde bile ünlü isimler hiç uğraşılmamış görünen saç modellerini tercih ediyorlar. Biz de sizler için evde bile yapabileceğiniz hem basit hem de çok şık olan topuz modellerini derledik. Pratik topuz nasıl yapılır? İşte yapımı kolay, havalı ve rahat topuz saç modelleri..

Şu günlerde topuz yapmanın en kolay yolu piyasada satılmakta olan büyük topuz tokalarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Saçlarınızın ne kadar uzun ve ne kadar gür olduğuna göre seçecek olduğunuz 3 boyu var. İşte ev rahatça yapabileceğiniz birbirinden şık ve havalı topuz saç modelleri..

Pratik Saç Topuzu Yapılışı

pratik topuz saç modelleri 2020
pratik topuz saç modelleri 2020

Kısa yoldan bu topuzun nasıl yapıldığını tarif etmek gerekirse, öncelikle saçlarınızı hangi bölgede topuz yapmak istiyorsanız, tam tepe ya da daha enseye yakın olabilir o kısımda olacak şekilde ince bir lastik tokayla at kuyruğu yapın, sonrasında seçmiş olduğunuz boyda ki topuz tokasının (lastiğinin) içerisinden geçirmiş olduğunuz saçlarınızı tokanın tam çevresinden yayılacak şekilde yerleştirip yine ince bir lastik toka ile altta kalan topuz tokasını sabitleyin.

Şimdi epeyce dağınık kalmış olan saç uçlarınızı ister hepsini aynı yöne doğru dolayarak, ister ikiye ayrılmış tutamları birbiri üzerine dolayarak topuz tokasının etrafından sarın. Eliniz alıştığında çok basit olduğunu göreceksiniz , topuz tokası etrafına saçları dolamak ve yerleştirmek ile de harikalar yarattığınız modeller elde edeceksiniz.

Arzu ederseniz topuzunuza başlamadan minik bir maşa ile tutturarak ayırmış olduğunuz geniş bir tutam perçeminizi topuz sonrasında saç şekillendirici ile hemen şekillendirerek çok daha farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

havalı topuz saç modelleri 2020
havalı topuz saç modelleri 2020

Uzun, gür ve düz saçlarınız varsa yazın en sade ve iddialı topuzunu en basit şekilde yapabilirsiniz.

Düzleştirmiş olduğunuz saçlarınızı tepeden ince bir lastik ile toplayıp örün, örgü sonrasını yine ince bir lastik tokayla sabitleyin. Bu geniş örgüyü tepedeki lastik tokanın etrafında çevirerek en ucunu saçınızda oluşan topuzun alt kısmında içte kalacak şekilde tokalayın. Kolay ve göz alıcı.

Yapımı kolay topuz saç modelleri 2020
Yapımı kolay topuz saç modelleri 2020

Kıyafetlerinizi tamamlayacak, başka aksesuarları hiç aratmayacak kadar renkli, göz alıcı ve bir o kadar da pratik olan saç taraklarından yararlanmak hem size birkaç model topuz yapma şansı verecek hem de zaman kazandıracaktır.

Yeni yıkanmış saçlarınızı uygun bir besleyici ile kuruttuktan sonra varsa dalgasını koruyarak ya da yanlarda bırakmak istediğiniz tutamları ayırarak, saçın doğal havasını bozmadan yandan iki tutama ayırın ve ayırdığınız bu iki tutamı sıkıca döndürerek birbirine ense kısmından ince lastik toka kullanarak bağlayın.

Fakat burada püf nokta bu iki tutamı birbirine sabitlerken biraz aşağı doğru tokayı takmak ve bolluk bırakmak çünkü kalan saçları ve boşluktan dolayarak elde ettiğiniz topuzu bir saç tarağı ile tutturarak son derece şık ve romantik saçlara sahip olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*